ucuz uçak bileti

Ucuz uçak bileti bulmakta zorlandığımız günlerdeyiz. Önceden yurtdışı git-gel uçak biletlerini 385TL ye (daha geçen Aralık ayında bu fiyata Almanya’ya gitmiştim) bulurken, şu an yurtiçi fiyatları bile tek yön min 600TL den başlıyor.. (Hatta az önce Bodrum gidiş fiyatının 1192tl olduğu görünce resmen mideme taş oturdu 🙁 )

Aylar öncesinden bulunan biletlerin tereddütsüz alınması taraftarıyım. Ben en çok Pegasus‘un kampanyalarını değerlendiriyorum. En kötü ihtimalle iptal etseniz bile %70ini zaten geri alıyorsunuz. Çok ucuz bilet bulunca kesilen %30 oranı rahatsız etmiyor. Fakat şartlar uygun olursa aşırı uygun bir tatil yapmış olacaksınız. Mesela benim şu an Pegasus’tan alınmış 2 ayrı ülkeye uçak biletim var ama gidip gidemeyeceğimiz kesin değil!

 

Ama bugün size bahsetmek istediğim bir diğer yol ise mevcut shengen vizesi olanlar ya da yeşil pasaporta sahip kişiler için aşırı ekonomik bir tüyo..

Sofya kalkışlı ucuz uçak bileti almak!

Rynair havayolu firması ve Wizzair havayolu firması ile çok uygun Avrupa seyahati planlayabilirsiniz. Rynair, Türkiye’de sadece Bodrum ve Dalaman‘dan uçuşlar düzenliyor. Bodrum’dan sadece Dublin‘e (İrlanda vizenizin olması lazım maalesef uçabilmek için!) ; Dalaman’dan da Dublin ve Bratislava‘ya uçuşları var. Dalaman’a yakın bir yerde yaşıyorsanız Bratislava’ya uygun uçak bileti bulup oradan diğer şehirleri de gezebilir ve yine aynı şekilde geri dönebilirsiniz.

Fakat eğer Dalaman’a yakın oturmuyorsanız Dalaman uçak bilet fiyatları zaten ucuz olmadığı için bu pek de karlı bir alışveriş olmuyor.

Benim size diğer tavsiyem ise Sofya üzerinden Avrupa’ya açılmak. Özellikle İstanbul ve  İstanbul’a yakın yaşıyorsanız en karlısı bu şekilde oluyor.

Sofya’dan, yukarıda bahsettiğim bu 2 havayolu şirketinden birçok Avrupa şehrine ucuz uçak bileti bulabilirsiniz. Geçen baktığımda 10euro’ya Malta’ya uçak bileti vardı.

Fakat bu 2 şirketin de önemli bir durumu var! Sadece sırt çantanız ile gittiğinizde bu fiyatlar geçerli. Eğer bavulla gitmek isterseniz, bavul fiyatı bilet fiyatlarından pahalı!

Sofya’ya ulaşım seçeneklerine bakarsak;

Sofya Ekspresi hakkında hem instagram profilimde (Kurtluyuzbiz) hem de Sofya Ekspresi yazımda detaylı bilgiler bulabilirsiniz. 01 Ağustos 2022 fiyatı çift kişilik odalarda tek kişi git-gel 70euro fakat tren ile değil de otobüs ile git-gel yaparsanız 800-900TL civarında tutuyor. Eğer arabanız varsa çok daha uyguna geleceğini de eklemek lazım.

Her 3 alternatif de, Türkiye’den yurtdışına çıkmaktansa, Sofya üzerinden gitmek daha karlı oluyor. Hem bir gece Sofya’da kalıp bu minik ama çok şirin olan bu şehri de gezmiş olursunuz 😉

Sofya

Sofya linkine tıklayarak, gezilecek yerler, yeme-içme ve konaklama gibi bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz 😉

Anlatması benden, ucuz uçak bileti bulması sizden 😉

Sevgilerimle..