Podgorica Golubovci Uluslararası Havaalanı’ndan Budva’ya Ulaşım

Podgorica havaalanından diğer şehirlere ulaşım çok kolay.

Öncelikle Budva‘ya gitmek için Podgorica Golubovci Uluslararası Havaalanı‘na inmeniz gerekiyor. Buradan Budva‘ya gidebilmenin en mantıklı yolu taksi ile gitmek çünkü havaalanında maalesef otobüs bulunmamakta. Ama taksi fiyatları çok pahalı derseniz şehir merkezinden otobüsler var.

Şehir merkezindeki Podgorica terminaline gidip otobüs ile gidebilirsiniz. Fakat havaalanındaki taksiciler ile pazarlık yaparak fiyatta anlaşırsanız hem neredeyse aynı fiyata gelir hem de rahat yolculuk yapmış olursunuz. Ortalama 35 euro (2016) civarında anlaşabilirsiniz. Hatta uçakta bir çift daha bulursanız yarı yarıya ödemiş olursunuz çünkü herkes sizinle aynı durumda olmuş olacak. Biz giderken bunu bilmediğimiz için direkt taksiye atlayıp gitmiştik. 2016 yılında euro 3tl civarında olduğu için bize çok ucuz gelmişti. Günce fiyatlara göre pahalı olabilir. Taksi paylaşımını mutlaka deneyin derim 😉 Biz Budva‘dan dönerken 2 kişi bulmuştuk yanımıza ve parayı bölüşmüştük.

Ayrıca kalabalık oluruz, bavulumuz bagaja sığmaz diye de endişe etmeyin, çünkü havaalanı taksileri zaten büyük bagajlı olanlardan oluyor 😉

 

Aynı taktikler ile Kotor ve diğer şehirlere de geçebilirsiniz. Budva ve Kotor arası tekne turları da var. Bazen otobüs ile gidiş, tekne ile dönüş de yapabiliyorsunuz. Tamamen isteğinize kalmış.

Şimdiden iyi tatiller dilerim…

Diğer yazılarımın linkleri;

Budva Yeme içme rehberi için tık tıkkk 😉

Karadağ’a (Montenegro) gitmeden evvel bilmeniz gerekenler için tık tıkk 😉

Karadağ’da yaptığımız balayımızın detayları için tık tıkk 😉

 

Sevgilerimleee..