Podgorica Golubovci Uluslararası Havaalanı’ndan Budva’ya Ulaşım

Podgorica Havaalanı’ndan diğer şehirlere ulaşım çok kolay. Zaten hava yoluyla gidiyorsanız ilk durağınızın Podgorica olmasından başka şansınız yok.

Öncelikle Budva‘ya gitmek için Podgorica Golubovci Uluslararası Havaalanı‘na inmeniz gerekiyor. Buradan Budva‘ya gidebilmenin en mantıklı yolu taksi ile gitmek çünkü havaalanında maalesef otobüs bulunmamakta. Ama taksi fiyatları çok pahalı derseniz şehir merkezinden otobüsler var. (biz 2016da gittiğimiz için bize taksi uygun gelmişti. Şimdi şartlar çok değişti maalesef!)

Şehir merkezindeki Podgorica terminaline gidip otobüs ile gidebilirsiniz. Fakat havaalanındaki taksiciler ile pazarlık yaparak fiyatta anlaşırsanız hem neredeyse aynı fiyata gelir hem de rahat yolculuk yapmış olursunuz. Ortalama 35 euro (2016) civarında anlaşabilirsiniz. Hatta uçakta bir çift daha bulursanız yarı yarıya ödemiş olursunuz çünkü herkes sizinle aynı durumda olmuş olacak. Biz giderken bunu bilmediğimiz için direkt taksiye atlayıp gitmiştik. 2016 yılında euro 3tl civarında olduğu için bize çok ucuz gelmişti. Güncel fiyatlara göre pahalı olacağı kesin! Taksi paylaşımını mutlaka denemenizi tavsiye ederim. Biz Budva‘dan dönerken 2 kişi daha bulmuştuk yanımıza ve parayı bölüşmüştük.

Ayrıca kalabalık oluruz, bavulumuz bagaja sığmaz diye de endişe etmeyin. Çünkü havaalanı taksileri zaten büyük bagajlı olanlardan oluyor 😉

 

Diğer şehirlere ulaşım;

Aynı taktikler ile Kotor , Herceg Novi ve Perast‘a da geçebilirsiniz. Budva ve Kotor arası tekne turları da var. Bazen otobüs ile gidiş, tekne ile dönüş de yapabiliyorsunuz. Tamamen isteğinize kalmış. Biz her iki seçeneği de denedik. Bir gün taksi ile Budva’dan Kotor’a 20 euro ya gittik. Başka bir gün de kişi başı 10 euro olan turlara katıldık. Otobüs ile gidip tekne ile döndük. Tekne turlarında dönüşte Perast ve Herceg Novi’ye de uğruyor.

 

Karadağ ulaşım açısından kolay bir ülke. Hala vizesiz iken gidip görmenizi şiddetle tavsiye ederim. Pegasus’un maalesef seferleri yok. THY biraz pahalı olsa da görülmeye değer.

Şimdiden iyi tatiller dilerim…

Diğer yazılarımın linkleri;

Budva Yeme içme rehberi için tık tıkkk 😉

Karadağ’a (Montenegro) gitmeden evvel bilmeniz gerekenler için tık tıkk 😉

Karadağ’da yaptığımız balayımızın detayları için tık tıkk 😉

 

Sevgilerimleee..