Pandeminin 9. Ayı ne çabuk oldu di miii (20 Kasım 2020)

Pandeminin 9. Ayı  da bitti artık.. Nasıl gidiyo karantina günleri?? Bizim şöyle böyle geçti valla bu yaz.. Hadi hazırsanız başlıyorum anlatmaya…

Haziran ile karantina falan kalmadı

1 Haziran ile birlikte şehirler arası açılan kapılar, kısıtlamalarda geçilen rahatlıklar falan derken herkeste bir gevşeme oldu ve aylardır evde oturmanın verdiği bunalma ile millet kendini dışarı attı. Biz de yavaştan planlar yapmaya başladık.

Temmuz ve Ağustos

Temmuz ayında 5 günlük İzmir Foça tatili; sonrasında 2 günlük Kumburgaz tatili ve sonrasında 1 Ağustos ile gelen Kurban Bayramını da Tekirdağ’da yazlıkta geçirdik.

Evden çıkarken hep dikkatli olmak, maske takmak ve elimizde kolonya ile gezmeyi öğrendik bu yaz. Havalar da aylarca güzel gitti. Paklarda bahçelerde sahillerde biraz olsun tadını çıkardık güzel havanın.

Eylül

Eylül sonuna doğru öğrendiğimiz kötü bir haber vardı. Normalde her akşam açıklanan Corona tablosunda meğerse Ağustos başından beri “vaka sayısı” aslında “hasta sayısı”ymış; yani o da hastaneye yatırılan hastalarmış. Oysaki bizim bile çok fazla tanıdığımız kişi vardı pozitif sonuç alıp ilaçları ile evde tedavi gören. Anlayacağınız biz her şey güzel gidiyor sanırken birden “vaka sayısı” verilmeye başlayınca, durum yeniden vehametini göstermeye başlamıştı.

Bu sırada Oartagency Reklam Ajasında Dijital Pazarlama müdürü olarak çalışmaya başladım.

Bizim evimiz İstanbul Şişli’deydi (aslında Şişli’nin en güzel yerlerinden biri olan Kurtuluş’daydık) ama ev 1+1di. Mart ayından beri Erkut evden çalıştığı için biz iyice bunalmaya başlamıştık. Zaten aklımızda taşınmak varken, bu istek bu dönemde tavan yaptı ve ev arama sürecin girdik. Tam da gönlümüze göre bir ev bulduk ve Eylül sonu taşındık. Ben yeniden Beşiktaş sınırlarına girmekten çok mutluydum😊 Artık 3 Kedimiz için ayrı bir alan, Erkut’a bir ofis, bana bir çalışma odası ve sanırım en önemlisi olan manzaralı bir balkonumuz olmuştu 😊

Ekim

Ekim ayı bol bol evi yerleştirme, eve alışma ve işleri yoluna koyma ile devam etti. Artık kendime ait de bir odam olduğu için işlerimi yapmam, toplantıları zoom üzerinden gerçekleştirmem çok daha rahat olmuştu.

Kasım ile gelen yeni karantina günleri

Son olarak Kasım 19 yani benim doğum günümde bir mekana gidip yemek yiyelim dediğimiz gün, kış kısıtlamaları açıklandı ve 20 Kasım Cuma akşam saat 9 itibariyle hafta sonu karantinası başladı.

 

Dünya’dan haberler

Bu arada kıp kısa bir dünya özeti de geçeyim.

Aşı çalışmaları bir çok ülkede devam ediyor. Almanlar mRNA aşısı, Çinler eski usul ölü virüs aşısı kavgasına girdiler. Ülkeler kendince kapanmalar, testsiz karantinasız ülkeye girişler gibi tedbirler almaya devam ediyorlar. Bu kış da bol bol evdeyiz hep beraber..

Amerika’da Trump dönemi bitti, yeni bir başkan seçildi.

Avrupa’nın ne yaptığı belli değil..

Elon Musk kafayı uzay ile bozmuş zaten 😊

Bunun dışında açılan yeni sosyal medya platformları var ki mesela İdeflow beni içine çekti bile 😉

Yakında twitch tv de yayınlara başlama fikrim de var. Karantinada dijitalde canlı olarak bulunmak daha güzel olacak gibi..

Haftaya bir internet televizyonuna röportaj vermeye gidicem.

İnternet siteme “gezdiren diziler/filmler” bölümü açtım ki, izlerken gezelim bari diye 😊 oraya da göz atmayı unutmayın zaten, hemen buradan tık tık geçiş yapabilirsiniz 😊

Bu zamana kadar yine de kendimizce korumalar yapıp, hastalıktan bir şekilde uzak kamıştık. Bakalım kış ile birlikte gelen kısıtlamaların hayatımıza yansımasında daha neler olacak..

 

Böyle yani bizde karantina durumları.. Bir şekilde bitti pandeminin 9. ayı. Sizden farklı olmasa gerek 😊

Sağlıcakla kalın..

Corona Karantina Günlükleri yazıları için tık tıkkkk