Pandemide Kıbrıs Tatili Yaptık

Geçen ayki yazımda pandemide Kıbrıs tatili yapacağımızdan bahsetmiştim. Öyle şanslıydık ki anlatamam. İlk olarak Bizim tarihlerimiz 17-22 Eylül haftasıydı. 11 Eylül günü birden karar çıktı: Test yaptırmaya bile gerek yok diye. Normal şartlarda buradan giderken de, oradan buraya dönerken de test istiyorlardı. Test olmadan gittik. Havaalanında belki yaparlar dedik ama orada da yapmadılar. Biz gittikten bir kaç gün sonra yeniden test istendiğine dair kanun çıktı ama biz resmen arada kaynamıştık. Ne giderken ne de dönerken teste gerek kalmadı. Otel rahat ve çok temizdi. Zaten oteli çok sevdiğimiz için tercih etmiştik. Sadece biz oradayken Sedat Peker bir kaç video yayınladı Kıbrıs hükümetinden birileri hakkında ve ortalıkta biraz karmaşa oldu. Biz otelden çıkmadık zaten.

Kıbrıs’ı daha önce gezmiş olduğumuz için dışarı çıkmadık. Ama aslında gezilecek çok güzel yerleri olduğunu düşünüyorum. (Girne gezilecek yerler hakkında yazdığım yazıya bakmak için tık tık) Belki Mayıs ayında yeniden gitme planları yapıyoruz ya da yine en kötü ihtimalle Eylül / Ekim dönemi olabilir. Türkiye içinde tatil yapmaktansa, her zaman Kıbrıs’a gitmeyi tercih ederim. Hele ki bir çok ülke sıkıntı çıkartırken pandemide Kıbrıs tatilini şiddetle tavsiye ederim.

Neyse şimdi sırada Almanya tatilimiz var. Taaa Ocak ayından Aralık ayına uçak bileti alan bir çılgın olarak (hem de pandemi döneminde) artık vize başvuru vaktimiz de geldi demektir. Yarın vize başvurumuzu yapıp vizemizin uzun vadeli olmasını temenni ederek sonucumuzu bekleyeceğiz. Eğer Uzun süreli bir shengen vizesi gelirse değmeyin benin gezilerime 🙂

Erkut devamlı “1 yıldan az vize verirlerse bir daha da vize başvuru yapmam” diyip duruyo. Ne güzel vizesiz ülkeler varmış 🙂 çok haklı aslında. Daha gezmediğimiz o kadar çok ülke var ki. Ama alınmış olan mevcut bilet Almanya olduğu için ben uzun vadeli bir vize dileyerek bu ayı kapatıyorum.

 

Vaka Sayıları biraz artışa geçti

Vaka sayılarına falan hiç girmiyorum artık, çok sıkıldım pandemi konuşmaktan. Artık eski düzenimize dönüp yollara düşme vakti geldi de geçiyo. Özellikle Kıbrıs uçuşunda Dış Hatlar tabelasını görmek resmen umut verdi bana 😉

Sevgilerimle..