eğitim

Pandemi döneminde okullar bir kez daha açıldı! Ama ne açılma! daha okulların başladığı hafta hastalanıp test yaptırmaya gittim. Negatif çıktı sonucum!

Resmen aralıksız 8 hafta öksürür mü bir insan? Ben öksürdüm. Tam iyileştim diyip raporluk oldum. Sonra tekrar ve tekrar!! Eylül ortasından başlayıp yıl sonuna kadar hep hastaydım. Sadece ben değil tabi ki, okuldaki tüm öğretmenler ve öğrenciler aynı durumdaydık. Pandemi döneminde okullar açılınca biz bunu ön görmüştük fakat testler devamlı negatif çıkıyordu. Ya virüs şekil değiştirdi ve artık testler bunu tespit edemiyordu ya da farklı bir virüs geziniyordu ortalıkta!

Influenza artışı!

Bir de en çok bizim domuz gribi olarak bildiğimiz influenza salgını vardı. Genellikle çocuklarda negatif çıkan testlerden sonra orta kulak iltihabı oluşuyordu. Ama ilk belirti genellikle baş ağrısı ve öksürük oldu! Tabi çevremde bir çok kişi de zatürre de oldu! Yani aylardır hastalıktan asla kurtulamıyoruz 🙁

 

Okullarda maske kullanımı!

Bu hastalık durumunu aşmak için olabildiğince okullarda maske kullanılması gerektiğini düşünsem de, özellikle öğrenciler buna asla uymuyorlardı! Sonuçta pandemi bitti demiyorlar ve yanında bir çok salgın da varken maske kullanım zorunluluğu gelmesi gerektiğini düşünüyorum.

Pandemi ile biten bir yıl daha!

Şaka maka pandemi ile bir yıl daha bitiriyoruz! (2023 Dini ve Resmi tatiller listesini hazırladım buraya tıklayabilirsiniz 😉 ) Evet artık eski etkinliği yok ve grip gibi oldu dense de, geçirenlerin vücutlarında hasar bıraktığı söyleniyor. Ayrıca ileriki aylarda aşı konuları da gündeme gelir kesin. Aşıları boşuna olduk muhabbeti dönüyor. Hoş ben olmayı hiç istemedim hep erteledim ama geçen kış Almanya’ya gitmek için olmak zorunda kaldım.

 

21 Aralık günü Amerika biletlerimiz var ve son dk test istemi falan çıkarmazsa pandemi artık bitti diyebiliriz bence 😉

 

Sevgilerime..