Pandemi gezisi

Pandemi son 2,5 yıldır tüm dünyanın çok ciddi bir gerçeği oldu. İlk zamanlar hafta hafta yazdığım Corona Günlükleri artık ilgisini kaybetti. Çünkü insanlık bile bu durumu benimsedi. “Kalan sağlar bizimdir” mantığı ile açıldık da açıldık..

Pandemi Almanya gezisi;

Geçen Aralık ayında bir çok yer kapanmış olsa bile; biz 11 ay evvelinden aldığımız Almanya biletlerimiz ile tatil yaptık. Bu bile bizim için çok ciddi bir açılmaydı!!

Almanya tatilimiz hakkındaki yazı için tık tık 😉

Pandemi yurtdışı tatili Hamburg
Pandemi yurtdışı tatili Hamburg

Bir yılbaşını daha geçerek 2022’ye giriş yaptık. Bu sene artık dünyanın sağlığına kavuşmasını, ülkemizin ekonomisinin düzelmesini, iş hayatının düzene girmesini ve düzenli seyahatlerin açılmasını diledik. Yeni yılın yeni umutları doğuracağına inanarak girdik yeni yıla 🙂

 

Güre gezisi;

Mart ayında bu sene hava diğer yıllara göre çok sert geçti. Hatta İstanbul’a güzel kar yağdı. Son 2 yıldır zaten İstanbul kara doydu desem yeridir. Ama Amazonclub kızları olarak bu soğuk havalar bizi engelleyemezdi. Martın o soğuk günlerinde çıkıp Kazdağları Güre gezisi yaptık. Gezi ayrıntıları için tık tıkkk.. Gezi dönüşü gerçekten huzur bulmuş ve yenilenmiş gibiydim. Havasından mı suyundan mı bilinmez ama bana çok iyi geldi.

Eski bir sağlık çalışanı olarak kendi sektörüme dönmekte hala çekinceliyim. Bu nedenle geçen aylarda öğretmenlik başvurusu yapmıştım. Hemen o hafta başvurduğum öğretmenlik haberi geldi ve direkt işe başladım.

Artık eskisi kadar okullarda pandemi kurallarının olmadığını gördüm. Maske zorunluluğu devam ediyordu ama sanırım ciddi bir bağışıklık oluşmuştu. Haftada 4 gün okula gidiyordum. Bir de gerçekten çok şanslıydım. Hem okulumun yeri hem de öğretmen arkadaşlarımdan çok memnun kalmıştım. Nişantaşı’nın ortasında bir okulda öğretmenlik yapmayı kim istemez ki 🙂 Ve asıl önemli olan; lise edebiyat öğretmenim ile aynı okulda öğretmenlik yapıyor olmamdı. Allah’ım daha isterdim ki.. (bir araba fena olmazdı hani 🙂 )

 

Sofya gezisi;

2 yıl sonra ilk kez Ramazan Bayramı tatilinde kapanma olmadı. Biz de ilk iş nereye gitsek derdine düştük. Elimizde Almanya’dan aldığımız 1 yıllık Shengen vizesi de varken hemen değerlendirmek istedik. Bir sürü yer baktık ama bir anda ani bir kararla son dakikada Tren ile Sofya’ya gitmeye karar verdik 🙂

İstanbul Sofya Ekspresi hakkında detaylar için burayı tık tık..

Bakalım yaz ayları nasıl geçecek 🙂

Sevgilerimle..