Novi Sad maceramız; başımıza neler geldi neler!

 

Size bugün, Novi Sad maceramız neymiş onu anlatmaya geldim 🙂
Belgrad’a gittiğimizde Novi Sad’a da gitmeden olmaz diyip otogardan gidiş dönüş bilet alıp düştük yola.
Önce Novi Sad, oradan yürüyerek Tuna Nehri üzerinden geçerek Petrovaradin Kalesi’nin de keyfini çıkarıp Karlofça’ya da taksiyle gittik. Detaylar için tık tık

Artık akşam olmuştu ve burada meşhur olan Bermet Şarap Evine akşam yemeği için oturmuştuk. Saat 19:00 civarında dönüşe geçip otogara gitmemiz gerekiyordu fakat biz saat listesine yanlış baktığımızı fark edip garsona durumu anlattık. Sağolsun hemen otogarı aradı ve bize dedi ki “otogardan 21:00 da kalkan son otobüs buradaki duraktan 21:30 gibi geçerken sizi alacak” biz tabi acayip rahatlamış bir şekilde akşam yemeğimizi yiyip şarabımızı da içtik.

Herşey çok güzeldi, bayılmıştık ortama.
Saat 21:30da duraktaydık ve otobüs geldi. Bizi alıp yola devam etti fakat henüz oturmamıştık. Sürücü dışında yaşlıca bir amca bilet kesiyordu fakat ne elindeki biletleri bize veriyordu ne de bizden para alıyordu. Sırpça konuştuğu için anlamıyorduk amcayı. Artık dille anlaşamadığımızı anlayınca el kol hareketlerine geçtik. Telefon işareti, Bermet restoran, 2 kişi falan yapıyoruz ama yok amca direniyor.

Otobüste çok az kişi vardı ve sadece bizim yaşlarımızda bir kız vardı. Dedik biri yardım etsin, İngilizce bilen yok mu burada. Kız kalktı dedi ki durun ben bi konuşayım. Kızla amca konuşurlarken biz merakla bekliyoruz, ama otobüs de ilerliyor tabi bu sırada. Sonunda kız dedi ki “şarap evinde şarap içtiniz mi?” dedik ki evet. “bu şehirler arası otobüs olduğu için ve siz de şarap evinde şarap içtiğiniz için sizi indirmek istiyor arabadan” Tabi biz şok. Camdan dışarı bir baktım ki ışık yok yolda, bayağı bir şehirler arası orman yolundayız.
Neyse kavga gürültü indirdiler bizi otobüsten o yolda 🙁 kız inerken dedi ki bize, hiç olmamış bir şey bu, şikayet edin bunları her yerden. (tabi ki edilecekti!!)

Biz Erkut’la bi baktık birbirimize, ne yapıcaz şimdi bakışı!!!

2 alternatif vardı önümüzde, ya geri yürüyüp Karlofça’da bi motelde kalkıcaz ya da otostop çekip yola devam edicez 🙂
Ama yol o kadar karanlık ki aydınlık bulana kadar biraz geri yürüdük. Araba da çok sık geçmiyor zaten. Hem geri yürüyoruz hem otostop çekiyoruz. Neyse ki bir aydınlık alan bulduk, inşaat önü ama insan yok. Sanırım 4.araba durdu 😀
Dedi ne işiniz var bu saatte sizin burada; anlattık durumu. Atlayın dedi, Belgrad’a gitmiyorum ama daha yakınında merkezi bir yere kadar götüreyim sizi. Resmen hayatımızı kurtardı.

45dk kadar yol gittik onunla. Sonra merkezi bir yerde inip 40dk kadar yeni bir otobüs bekledik. Geldi ve kimse bize alkol aldınız mı diye sormadı ve bindik. 45dk kadar da bu otobüsle yola devam ederek Belgrad otogara ulaştık. Oradan da taksi ile kaldığımız yere vardık. Mutfakta oturup saate bir baktık ki gece 01.30 olmuş.

Ama ne oldu, yine olaysız bir gezimiz olmamış oldu 😀

Darısı diğer gezilerin başına 😀

Kurtluyuzbiz’den sevgilerle…