Montenegro-Karadağ

Montenegro (Karadağ) – Budva Hakkında Bilinmesi Gerekenler ve Tavsiyeler

 

Budva Önerileri ve tavsiyeleri

1. Hotel Slovenska Plaža Lux oda-kahvaltı paketini gönül rahatlığıyla alabilirsiniz
2. Hawaii adasında 1 gününüzü geçirin
3. Bütün restoranlarda ev yapımı şaraplar bulunuyor, hepsi güzel.. ayrıca porsiyonlar çook büyük geliyor, ona göre sipariş edin.
4. Para birimi Euro (maalesef )
5. Türkiye ile arasında 1 saat saat farkı bulunmakla birlikte geridedir.
6. Halk maalesef pek İngilizce bilemekle beraber, İngilizce anlasalar bile ya Sırpça ya da Rusça cevap veriyorlar (bunu da hiç çözemedim!) ama restoran çalışanları İngilizce biliyorlar ve hatta Türkçe bir kaç kelime de öğrenmişler.

7. Kredi kartınızı bir çok yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.
8. Budva merkezde kalacaksanız toplu taşımaya ihtiyacınız kesinlikle yok. Zaten en yakın gidilecek görülmesi gereken yer Kotor. Buraya da otobüsler ve turlar mevcut.
9. Sahil boyunca restoran ve kafeler var. Şezlonga para vermeden sadece bir şeyler yiyip içerek tüm gün sahilde takılabilirsiniz.
10. Eğer bizim gibi Eylül ayını tercih ederseniz; hem bikini hem de hırka yanınızda olsun (10 günün ilk 3 günü soğuk ve yağmurluydu neyse ki sonraki günler ısınarak devam etti)

Ben bir biyoloğum aslında, kendi işini pek yapamayanlardan :) ve ne yaptıysa yeteri kadar memnun olamayanlardan... 30lu yaşların başında, aşık, kabına sığmayan, devamlı değişik birşeyler ile ilgilenmeyi seven biri. Gezmeyi, eğlenmeyi, fotoğraf çekmeyi, konuşmayı, dinlemeyi, izlemeyi, okumayı ve yazmayı da sevince; paylaşmanın da güzel olabileceğini düşünen biri oldum :) Gezdiğim gördüğüm, okuduğum öğrendiğim, severek izlediğim, yediğim içtiğim, duyup araştırdığım her türlü bilgiyi paylaşmaya karar verdim. Ben bloger olmak istedim, tabi becerebildiğim kadar; çok da bir iddiam yok yani, olduğu kadar...

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir