Samsun Ladik Önerileri;

Daha önce Samsun Ladik hakkında yazdığım yazı ilgisini çekenler için konaklama ve yeme içme önerilerimi de hazırladım.

Öncelikle Ladik’e her mevsim gidebilirsiniz. Her mevsim ayrı bir özelliği var. Ben kış tatillerini pek sevmem. Kayak yapmayı da bu nedenle hiç öğrenemedim ama ufak bir deneme yapınca aslında zevkli olduğunu gördüm.

Biz Şubat ayında gitmiştik; karın en güzel yağdığı ve kayak sezonu döneminde. Bu nedenle fotolarda biraz kat kat giyinmiş olmamızı yadırgamayın 😊

 

 

Ladik konaklama için 2 güzel seçenek sunacağım sizlere;

  1. Gümüş Park Resort Hotel : Akdağ’ın tepesinde; Belediyeye ait olan Akdağ Kayak Merkezi’nin yanında bulunan bir otel. Ahşap konsepti, şömine başı keyfi, şefin efsane yemekleri, sıcacık ortamda dışarıda yağan lapa lapa karın manzarası ve sabah doğan güneşi tepeden izleme keyfi ile size harika bir kış konaklaması olacak.  Yaz aylarında yeniden gidip, yaylalarda piknik yapma şansımızı bu yaz değerlendiremesek de siz bu keyfi bir kenara not edin mutlaka.

 

 

"<yoastmark

 

"<yoastmark

 

"<yoastmark

  1. Hilas Thermal Resort & Spa : Hamamayağı mevkisinde bulunan bu termal otel için de yazın ayrı kışın ayrı olanakları bulunmakta. Bu bölgenin suyu çok özeldir hatta Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde buradaki su için “Güzellik suyu”denilmiş.

Şubatın o soğuk gününde, tam gün neler yaptırdığımızı yazayım hemen:

-Hamam keyfi

-Kesek köpük hizmeti

-Bali masajı

-Kulak mumu tedavisi

-Ayak detoksu

-Ultrasonik peeling

-Doktor balıklar

Hilas’dan çıkarken resmen yenilenmiş, tazelenmiş ve hafiflemiştim. Bayılırım zaten böyle bakımlara. Yeniden gitmek için sabırsızlanıyorum.

Yaz planımızda da (Şubatta henüz inşaatı bitmemiş, yaza hazır olacak olan- ki oldu) aquaparklarının keyfini çıkarmak vardı ama biz maalesef gidemedik. Yine de kendilerinden bir kaç fotoğraf rica ettim. Eğer Samsun yakınlarındaysanız siz bu keyiften mahrum etmeyin kendinizi 😉

Hilas Thermal Resort & Spa Ladik Samsun
Hilas Thermal Resort & Spa Ladik Samsun

 

Sauna sevenlere
Sauna sevenlere

 

Köpük keyfi
Köpük keyfi

 

Otelin bahçesi
Otelin bahçesi

 

Otel odası
Otel odası

 

Hilas Thermal Resort & Spa Ladik Samsun
Hilas Thermal Resort & Spa Ladik Samsun

 

Ladik’ten Yeme-İçme Önerileri;

Yeme içme kısmında size önerebileceğim (yukarıdaki otellerin restoranları dışında) sadece 1 restoran bulunmakta; İladik Kuzu Tandır-Tirit Evi.

3 günlük gezimizin 2 sabah kahvaltısı ve 1 akşam yemeğini burada yedik. Ladik Gölü’nün kenarındaki bu mekan, hem manzarası hem ortamı hem akşamları yapılan canlı müziği ile harika bir mekan. Yemeklerin lezzetini anlatmama gerek yok. Bence siz de gidip mutlaka deneyin 😉

Ben fotoları ekledikten sonra anlatmama çok da gerek kalmıyor sanırım 😊

Bize özel yapılan kalp simitler
Bize özel yapılan kalp simitler

 

 

İladik Kuzu Tandır ve Tirit Evi
İladik Kuzu Tandır ve Tirit Evi

 

Pekmezli Manda Yoğurdu
Pekmezli Manda Yoğurdu

 

 

Güncelleme: Bir de yeni aldığım bilgiyi de eklemek istiyorum: Biz gittiğimizde henüz bitmemiş olan 4 odalı konaklama kısmı da misafirlere açılmış. Yani konaklama için de yeni bir alternatifinizin daha olduğunu da duyurmuş olayım.

Ayrıca gittiğinizde sizi güler yüzlü sahibi Şenol Amca ve şahane çalışanları karşılıyorlar. Onlar sanki bir aile ortamı rahatlığında olan bu restorana bayılacaksınız. Benden de çok selam söylemeyi unutmayın.

Şimdiden iyi tatiller dilerim..

Hoşçakalın..