Kurban Bayramı

Merhabaaaa Kurban Bayramı Ekonomik Tatil Önerleri ile karşınızdayımmmm 😉

Bildiğiniz gibi maalesef enflasyon bu yaz da bütçelerimizi ciddi oranda sarstı. İsterdik ki tüm kışın acısını çıkarabileceğimiz bir tatil planı yapalım. Ama aylardır ne yapacağımıza karar veremeyince son 2 hafta kalmasına rağmen hala plan yapamadık. Aklıma gelen uygun fiyatlı tatil planlarını kendim için derlerken sizlerle de paylaşmaya karar verdim 😉

 

Kurban Bayramı Ekonomik Tatil Önerleri için ilk önce ulaşım seçeneklerine bakalım;

Öncelikle arabası olanlar için benzin fiyatları sarsıcı durumda olsa da; uçak bilet tavan fiyatının yurt içi kişi başı tek yön 999TL olmasından iyidir diye düşünüyorum. Malum, bayram dönemi uçak bileti fiyatları tavandan satılıyor. Bir arabaya 4 kişi doluşup gitmek kesinlikle daha karlı olacaktır . Ya da otobüs firmalarını tercih edebiliriz. Gideceğimiz yerde araca ihtiyaç duymuyorsak ve yol çok uzun değilse, neden olmasın!!

Bir diğer ve ekonomik ulaşım da Bla Bla Car ile yolculuk yapmak. Aracınız varsa yolcu alabilir, yoksa da yolcu olabilirsiniz. biz pandemi öncesinde bir kaç kez deneyimledik. Çok da güzel arkadaşlıklar edindik 😉

Ama gönül ister ki karavanımız olsaydı..

Kurban Bayramı vanlife
Kurban Bayramı vanlife

İkinci olarak da konaklamalar;

5 yıldızlı oteller her zaman olduğu gibi cep yakar durumda. Zaten ben sevmem öyle tatilleri o yüzden hiç bakmam bile! Biraz butik otel bakayım dedim ama onların fiyatları da bu yaz çok farklı değil maalesef. Eski usul pansiyon kiralama ya da ev kirama çok daha mantıklı gibi görünüyor. Ama benim gibi tatilde yemekler önüme gelsin derseniz bu pansiyon ya da evin nerede olduğu da çok önemli. Çünkü her öğünü dışarıda yemek de bütçeyi sarsabilir! Mümkünse çok meşhur olmayan sahil kasabalarını tercih etmek gerekir. Hem sakin hem de ekonomik olurlar.

Kamp alanları özellikle pandemi ile çok daha gözde bir hale gelmedi mi sizce de? Hem salaş hem de samimi ortamları ile bence çok sevimli bir tercih. Hem daha uygun fiyatlı yeme içme alanları da oluyor. Ben hiç kamp yapmadım ama bu yaz deneyeceğim. Bayramda kamp alanlarında yer bulmak çok zor. Bir an evvel kampingleri arayıp sormakta fayda var.

Yine dön dolaş karavan hayatı gibisi yok demek geliyo içimden 🙂 İçimdeki karavan hayranlığını saklayamıyorum 🙂 ama sizce de öyle değil mi? Hem ulaşım hem konaklama hem de gizli saklı kalmış koy keşifleri bir arada oluyor. Karavanı olmayanların kiralaması gerekir ama ulaşım ve konaklama fiyatlarına bakınca saki çok daha karlı gibi!

 

Biraz da yeme-içme kısmına bakalım!

Evet ben de bir çok kişi gibi tatilde yemeğim önüme gelsin istiyorum ama ekonomik tatil için biraz yorulmamız da gerekiyor. Çeşme, Alaçatı, Kaş gibi değil de, daha sakim olan ve çok da cep yakmayan beldelerde ekonomik mekanlar bulabiliriz. Bir akşam lüks bir mekana gidersek diğer akşam daha uygun bir mekana gidip dengelemek de mümkün. Biz genelde bu şekilde yapıyoruz.

 

Son olarak Kurban Bayramı ekonomik tatil önerileri kısmının en bilineni; yazlıkçılık!! Para vermeden konaklama yapıp, bahçede ya da balkonda mangal keyfi yapabiliriz. Hatta belki aile fertleri ya da arkadaş grubu ile olursak çok daha keyfi olur.

 

Bu alternatiflerin hepsi yurt içi tatil olanaklarıydı. Biraz da yurt dışı Kurban Bayramı Ekonomik Tatil Önerileri hakkında konuşalım mı?

 

Yurt dışı Kurban Bayramı Ekonomik Tatil Önerileri için buraya tıklayabilirsiniz 😉

 

Sevgilerimleee…