Kopenhag'dan Malmö'ye Nasıl Gidilir

Kopenhag’dan Malmö’ye gitmek yani aslında Danimarka’dan İsveç’e geçmek sadece 20-25dk 🙂

THY nin direkt Malmö uçuşları var fakat oldukça pahalı olduğu için pek tercih edildiğini görmedim. Bu nedenle kampanya zamanları Kopenhag’dan Malmö’ye geçmek en ucuz ve mantıklı tercih oluyor. Hem bu sayede 2 ülkeyi de görmüş oluyorsunuz.

İskandinav ülkelerini ben çok ayrı severim. Pandemi öncesindeki son yurt dışı seyahatimizde, yine aylar öncesinden aldığım Kopenhag biletlerimiz ile hem 2 şehir hem de 2 ayrı ülkeye ayak basmış olduk. (Ucuz uçak bileti almak ile ilgili yazıma buradan ulaşabilirsiniz;) )

İskandinav dizileri arasında en sevdiklerimden biri Bron/Brone’dur. (İskandinav Dizileri – Gezdiren Diziler Serisi için buraya tıklayabilirsiniz;) ) O zamandan beridir o köprüden geçmek gibi bir hayalim vardı. Kopenhag’dan Malmö’ye ya da tam tersi için kullanılan Öresund Köprüsü!!

Öresund Köprüsü ile, Kopenhag Tren İstasyonundan alacağınız bilet ile (şehir içi ulaşım bilet fiyatından pahalı değil!) 20-25dk sonra Malmö’de inebiliyorsunuz. Ben her iki şehri de çok sevmiştim. Fakat dikkat etmeniz gereken önemli bir durum var: para birimi farkı!

Danimarka ile İsveç’in kendileri ait para birimleri bulunuyor. Ama her yerde (biletmatiklerde bile) kredi kartı geçtiği için para değişimi yapmanıza gerek olmayabilir. Eğer kredi kartı kullanmıyorsanız para değişimi yapmak zorundasınız.

Biz gittiğimizde Christmass dönemi olduğu için her yer ışıl ışıl ve çok güzeldi. Günübirlik gitmiştik ama ben hala pişmanım en azından 1 gece konaklamadığımız için. Planlarınızı mutlaka konaklamalı yapmanızı tavsiye ediyorum. Bir de bizim gibi tam 25Aralık günü gidip bomboş sokaklarda kalmamak için planınızı ona göre ayarlayın. Biz resmen boş sokaklarda gezmiştik. Aslında çok da güzel olmuştu ama keşke 1 gün daha fazladan zamanımız olsaymış.

Malmö
Malmö

 

Neyse diyeceğim şu ki; plan program çok önemli!

Sevgilerimle..