Karlovy Vary Ulaşım

 

Karlovy Vary ; Kral’ın Banyosu; Çekya’nın kaplıcaları ile ünlü şehri Karlovy Vary ulaşım açısından aslında çok kolay bir konumda.

Biz Prag’dan Regiojet in otobüsleri ile 2 saatlik bir yolculuk ile vardık Karlovy Vary’e. (Prag ulaşım yazısı için tık tık 😉 )

Prag’daki B ve C metrolarının Florenc durağından terminale gidebilirsiniz. İster oradan alın biletlerinizi isterseniz de internetten alın. Gidiş geliş 8-10Euro civarı bir ücreti var biletlerin. Alternatif bir diğer otobüs firması da Flixbus. Fiyat farkları yok gibi. Biz saatlerine bakarak Regiojeti tercih etmiştik.

Tren ile de gidebilirsiniz fakat hem 1 saat daha uzun sürüyor hem de fiyatları 2katı civarıydı. Biz özellikle zaman kaybetmemek için otobüsü tercih ettik. (yoksa tren yolculuğunu daha çok severim) (Güncelleme: 2021 yılında Flixbus firması Flixtrain olarak Avrupa’da bir çok şehirde aşırı ucuz fiyatlara tren bileti kampanyası yaptı; yola çıkmadan bakmayı unutmayın;) )

Sabah gidip akşam dönebilirsiniz, 1 günde rahat rahat gezersiniz, zaten küçücük bir kasaba 😉 İçerisinde ulaşım için herhangi bir araç kullanmanıza gerek yok. Ama keyfi olarak faytonlara binebilirsiniz. Şehirde fayton turu yapan çok turist vardı. Merak etmeyin bizim Adalar’daki gibi kötü şartlarda değil atları. Zaten mesafe çok kısa olduğu için yorulma şansları bile pek yok 😉

Yol boyunca göreceğiniz minik köyleri izlemek o kadar keyifli ki, 2 saatin nasıl geçtiğini anlamadan kendinizi Karlovy Vary’de buluyorsunuz.

Karlovy Vary
Karlovy Vary Ulaşım

Karlovy Vary gezi rehberi için tık tık…

 

Şimdiden iyi gezmeler dilerim..

Sevgilerimle..