Kar Tatili

Şubat ayı olunca en çok kar tatili fırsatları ilgimizi çeker. Her yanı bembeyaz olmuş kayak pistlerine gitme isteği duyarız.

Ben kar tatillerini seven biri değilim maalesef. Daha doğrusu benim için kar tatili demek, şömine başında yağan karı çamdan izlemek demektir 😀 Ben çok üşürüm. 10 kat da giyinsem üşürüm. Elimde olan bir şey değil. Bu nedenle benim kar tatili hikayem yoktur.

Annem Safranbolu’lu olduğu için bazı kış aylarında giderdik ve benim İstanbul’da göremeyeceğim kadar kar görürdüm oralarda. Üniversite hayatımı Bolu’da geçirdim. Sanırım ömrüm boyunca görmek istediğimden fazla kar görmüşümdür 😀

Uludağ’a gidip, mekan içerisinde, şömine başında oturarak geçirdim günümü. Bundan 2 sene evvel de yine Şubat ayında Samsun Ladik Kayak Merkezine gidip deneme yapmıştım ama sonuç yine şömine başı olmuştu 🙂 (Samsun Ladik yazım için tık tık)

Kar Tatili
Kar Tatili

 

Benim gibi kış tatili zamanı kendini sıcak alana kapatmayanlar için, en çok tercih edilen 6 adet kar tatili şehrini sunuyorum sizlere;

  1. Bursa Uludağ
  2. Kars Sarıkamış
  3. Kocaeli Kartepe
  4. Bolu Kartalkaya
  5. Kayseri Erciyes
  6. Erzurum Palandöken

 

Tabi ki bunların dışında daha bir çok kayak merkezi olan ilimiz mevcut. (Samsun Ladik Kayak Merkezi gibi) Belki daha da ekonomik olanlar vardır. Son zamanlarda çıkacağımız tatiller öncesinde, eskisinden daha çok bütçe düzenlemeye başladık maalesef. Türkiye içerisinde yaptığımız tatillerin, yurt dışında yapacağımızdan daha masraflı olduğu zamanlar bile oluyor. Kışın kayak merkezi sevdanız yoksa yapacağınız bir yurtdışı gezisi daha ekonomik olabilir.

Bu kış da pandemi nedeniyle yurt dışına çıkmayalım diyorsanız; bu 6 meşhur kayak merkezinden birini ya da bir kaçını tercih edebilirsiniz.

 

Sevgilerimle…