İzmir Yeme İçme Listesi hazırrr

Merhaba, biz 4 gezgin olarak 2 günlük bir İzmir kaçamağı yaptık. Hem az da olsa tarihi bir kaç yer gördük hem de yeme içme konusunda kapı kapı gezdik 😊

Şimdi de sizin için çok güzel bir liste hazırladım. Hadi başlayalım.

Tuzu Biberi:

14 şubesi bulunan bu işletmenin Karşıyaka şubesinde efsane bir kahvaltı yaptık. Gerçekten lezzetler efsaneydi, fotolardan da görebilirsiniz. Linki bırakayım ki siz de İzmir’e gidince aman es geçmeyin 😉 (Tuzubiberi)

Tuzu Biberi Karşıyaka
Tuzu Biberi Karşıyaka

 

Tuzu Biberi Karşıyaka

 

Chop Barbeque:

Chop Mix XL ve Grevyer Burger için sonuna kadar kefil olabilirim 😊 Aromalı içecekleri de denemeden çıkmayın mekandan 😉 (Chopbarbeque)

"<yoastmark

 

"<yoastmark

 

Berduş Meyhane:

Akşam eğlencesi için düşünmeden rezervasyon yapabilirsiniz. Her tarza uygun bir mekan. Bizim gittiğimiz akşam 3 ayrı performans dinledik onlardan biri de Aslızen’di 😊 Mezeleri, dekoru ve eğlencesiyle benden tam not aldı 😉 (berduş)

Berduş Meyhane
Berduş Meyhane

 

 

Chronos Vintage Cafe:

Sahipleri bizler gibi gezgin ve aynı zamanda da öğretmen olan bir çift.  Minik tatlı bir de kızları var 😊 Tam bir vintage cafe. Kendinizi 80’ler ya da 90’larda hissedebileceğiniz çok sıcak bir mekan. Kahvaltılarına da oldukça özenilmiş olduğunu fotolardan görebilirsiniz. (chronosvintagecafe) (2022 güncelleme: sanırım kapanmış)

"<yoastmark

 

"<yoastmark

 

"<yoastmark

 

"<yoastmark

 

 

Monami Creperie:

Fransız usulü bir krepçi. Sahibi Seda hanım ve annesinin hamaratlı ellerinden hem tatlı hem de tuzlu olarak yediğim 2 ayrı krebin lezzeti gerçekten inanılmaz. Hamurunun özel tarifini Seda Hanım gizli tutuyor. 😊

Kendine has tarzlarıyla işlettikleri bu minik ama lezzetli mekanı da listenize eklemeyi unutmayın. (monamicreperie) (2022 güncelleme: sanırım kapanmış)

Monami Creperie
Monami Creperie

 

Monami Creperie
Monami Creperie

 

 

Çelebi Unlu Mamülleri:

İzmir’in meşhur bombasını tatmanız gereken mekan. Kapıda oluşan sıradan lezzetini anlayabilirsiniz zaten 😉

 

Fark ettiyseniz bol bol yemeli bir tur oldu bize. Daha eklenmesi gereken bir çok güzel da var tabi ki. Hepsini gezmeye vaktimiz olmadı. Ama en kısa zamanda bir izmir şehir merkezi turu yapmaya niyetliyim. Ne kadar çok yersem o kadar çok da gezmem lazım. Sonuçta bu yediklerimizi de eritmemiz lazım di mi 🙂

Görülmesi gereken yerler için de küçük bir listem olacak çok yakında 😉

Sevgilerimle..