Corona Karantina Günlükleri

Corona Karantina Günlükleri -3 (7 Nisan 2020)

Karantina Günlükleri -3 (7 Nisan 2020)

 

Bu hafta yine çok hareketli geçti dermişimmm :p  yani bizim evde çok hareket yok ama Dünya resmen sarsılıyor.

Öncelikle bu hafta İngiltere Kraliyetinde bile görülen pozitif vakalar nedeniyle sonunda ciddi önlemler almaya başladılar. Başbakan Boris Johnson da yoğun bakıma alındı. 93 yaşındaki Kraliçe 2. Elizabeth de kendini Windsor Kalesi’na kapattı. ah Corona yaktın herkesi valla..

En önemli olaylardan bir diğeri de Amerika’dan geldi. Benim de severek gezdiğim ve bayıldığım o meşhur Central Park’a çadır hastanelerin kurulacağı ve sahile de 1000 yataklı gemi yanaştığı haberi geldi. Amerika bu hafta Çin’i sayısal olarak 4’e katladı sanırım ☹ İtalya ve İspanya da son hız devam ediyorlar maalesef..

Dünyayı sarsan diğer olay da “Maske Savaşları”!! İnanabiliyor musunuz, yeni dönem savaşların ne kadar değiştiğine!! Ne teknoloji ne yapay zeka.. Bildiğin maske ya maskeeee , altın değerinde, şaka gibi.

Amerika , Çin’den Fransa’ya yola çıkan maskelere yarı yolda 3 katı para verip almış!! Çekya’nın Yunanistan’a gidecek olan maske koruyucu ekipmana el koyduğu söyleniyor ama Çekya şuan çok iyi durumda, ne kadar doğru bilemem. Almanya ve Fransa da İspanya’ya yardım etmek için İsviçre’deki maskelere el koymak istemiş… falan filan.

Dünya nereye gidiyor dersiniz.. ☹

Türkiye olarak bizde şu an bu tarz sıkıntılar olmadığı söyleniyor fakat ama sağlık çalışanları ne durumda Allah bilir ☹ Bu arada bizim de Corona pozitif vakalarımız test yapılma oranı ile birlikte hızla artıyor.

Bir kaç tekstil markası maske yapmaya başlamış. Otomobil firmalarından da solunum cihazı yapılacağı açıklamaları geldi. Hadi kolay gelsin, çok çok lazım olabilir..

Biz evdeyiz, karantinamızın 3.haftası bitti. Ben geçen gün 15dk lığına atm ye kadar gittim geldim o kadar. Erkut evden çalışmaya devam ediyor zaten. Ben de bol bol yazı yazıp, film izleyip, temizlik ve yemek yapıyorum. Hala ekmek yapımına girişemedim. Sanırım o kadar becerikli değilim ama yine kek yaptım 😀 kek sever biri var evde ne yapayım 😊

Aaa bi de bugün bir haber daha duydum. Bu virüsün hayvanları etkilemediği yönündeki haberler de yalan olabilir. Dünyada şuan bilinen 1 kedi, 1 köpek ve 1 kaplanda Corona pozitif çıkmış. İnsandan geçtiği düşünülüyor. Acaba hayvandan insana geçmezken, insandan hayvana geçerken bir mutasyon falan mı oluyor ki onları etkiliyor diye düşünmeye başladım. Ayyy biyolog yanım çıktı ortaya galiba hahaha. Neyse çok düşününce kafayı yer moda geçebiliyorum şimdilik bu kadar yeter 😊

Kamu spotumu da verip kaçayım ben.

Evde kal Türkiye’mmm Hayat eve sığar…

Haftaya yeni haberlerim ile karşınızda olacağım.. Beni özleyin anacımmm… (ahh o eski günler😊 )

Ben bir biyoloğum aslında, kendi işini pek yapamayanlardan :) ve ne yaptıysa yeteri kadar memnun olamayanlardan... 30lu yaşların başında, aşık, kabına sığmayan, devamlı değişik birşeyler ile ilgilenmeyi seven biri. Gezmeyi, eğlenmeyi, fotoğraf çekmeyi, konuşmayı, dinlemeyi, izlemeyi, okumayı ve yazmayı da sevince; paylaşmanın da güzel olabileceğini düşünen biri oldum :) Gezdiğim gördüğüm, okuduğum öğrendiğim, severek izlediğim, yediğim içtiğim, duyup araştırdığım her türlü bilgiyi paylaşmaya karar verdim. Ben bloger olmak istedim, tabi becerebildiğim kadar; çok da bir iddiam yok yani, olduğu kadar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir