Corona Karantina Günlükleri,  Kurtlu Hikayeler

Corona Karantina Günlükleri – 13 (4 Nisan 2021)

 

Corona Karantina Günlükleri – 13 (4 Nisan 2021)

 

Corona Karantina günleri bitmiyorduuuuu

Tam yavaş yavaş açılıyoruz derken, geçen ay açılan mekanlardan sonra vaka sayıları da hızla arttı. 29 Mart Pazartesi günü yapılan açıklamaya göre cumartesiler de mekanlar da yeniden kapandı. Kardeşimin nişanını açık bir mekanda aile arasında yapma planımız da bu sebeple suya düşmüş oldu. Evde yapmaktansa açık alanda yapmayı tercih etmiştik. Sonuçta az kişi de olsak evde toplanmaktan daha mantıklı olacağını düşünmüştük. ☹ Biz kendimizce önlemler almaya çalışırken, daha da zorlaşmaya başladı hayat sanki.

 

10 gün sonra ramazan başlıyor ve büyük ihtimalle kapanma şartları daha da artacak çünkü artık sayılar öyle bir hal aldı ki; dünya vaka sayılarının günlük bilgilerine bakınca, ilk 5’te olmaya başladık. Geçen seneden beri takip ettiğim bir site var. Linkini bırakayım buraya, siz de merak ederseniz buradan bakabilirsiniz.

Mekanların açıldığı ilk cumartesi günü (3 cumartesi açık kaldı), yakındaki bir ocakbaşına yemeğe gidecektik. Rezervasyonumuzu yaptırdık ama maalesef gidemedik. Çünkü cuma gecesi saat 2 civarında banyodan gelen sesle irkildik. Termosifonumuz patlamış meğerse. Neyse ki ev sahibimiz hemen ertesi gün duruma el attı ve yenisi geldi ama cumartesi günü bu işler çıkınca biz de evden çıkamadık.

Sonraki hafta da Erkut’un ufak bir sağlık sorunu nedeniyle doktora gitmiştik ama ufak gördüğümüz o sorun meğerse ciddi bir karaciğer sorunuymuş. Doktor özel beslenme programı verince bizim yine dışarı yemek yeme hayallerimiz suya düştü. 3 hafta açık olan cumartesileri kullanmadık.

 

Neyse dünya geneline bakarsak işler devamlı karışıyor. Aşı savaşları gerçekten sıkıntı boyutunda artık. Her kafadan ayrı bir ses çıkıyor. Mutasyon üstüne mutasyon haberleri geliyor. Nasıl bir dünyada yaşadığımıza gerçekten şaşkınım. Hiç aklımıza gelir miydi 21 yy’da eve kapanacağımız ve apokaliptik bir hayat süreceğimiz. Daha kötüsü olmadan umarım her şey yoluna girer ☹

 

Bu yaz için umutlu olmaya ve planlar yapmaya çalışıyorum. Daha önce Lifestyle kategorisine eklediğim dini ve resmi bayramlar yazısına bakarsanız zaten Temmuz ayında 10 günlük güzel bir tatil fırsatı olduğunu görebilirsiniz. Ama güvenip yollara düşmek ne kadar mantıklı olacak hala emin değilim.

 

Ben bir biyoloğum aslında, kendi işini pek yapamayanlardan :) ve ne yaptıysa yeteri kadar memnun olamayanlardan... 30lu yaşların başında, aşık, kabına sığmayan, devamlı değişik birşeyler ile ilgilenmeyi seven biri. Gezmeyi, eğlenmeyi, fotoğraf çekmeyi, konuşmayı, dinlemeyi, izlemeyi, okumayı ve yazmayı da sevince; paylaşmanın da güzel olabileceğini düşünen biri oldum :) Gezdiğim gördüğüm, okuduğum öğrendiğim, severek izlediğim, yediğim içtiğim, duyup araştırdığım her türlü bilgiyi paylaşmaya karar verdim. Ben bloger olmak istedim, tabi becerebildiğim kadar; çok da bir iddiam yok yani, olduğu kadar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir