Corona Karantina Günlükleri,  Kurtlu Hikayeler

Corona Karantina Günlükleri – 12 (5 Mart 2021)        

Corona Karantina Günlükleri – 12 (5 Mart 2021)

 

Merhaba karantina insanlarııııı 😊

Bu hafta alınan karar ile karantina modundan biraz çıkıyoruz sanki. İllerimizden risk haritası yaptılar ve renklere ayırdılar. Bu risklere göre mekanları açmaya başlıyorlar 😊 mutlu haberi verdikten sonra gelelim 2 aydır neler olup bitmiş ona bakmaya..

 

Bu sene İstanbul’a 2 kez gerçekten kar yağdı. Son yıllarda hiç olmadığı kadar kar gördük diyebilirim. Bu kışın soğuğu da bayağı yıktı geçti sanki. Bazı geceler hava ısısı -11 falan oldu. Belki pandemi durumunda olmasaydık ben bile bir kayak merkezinde falan olup bu kışın tadını çıkarmak isteyebilirdim. Belki de istemezdim, bilmiyorum. Sıcacık evde oturup, camdan yağan karı izlemeyi daha çok seviyorum galiba 😊

İstanbul'da karantina
İstanbul’da karantina

Hepimiz bol bol evde oturduk. Yani aslında olması gereken de buydu çünkü bu virüsün bitmesi için hareketin azaltılmasından başka çare yoktu. Hani Tv’de Mehmet Ceyhan hep diyor ya “virüsün eli ayağı mı var gezsin; gezenler dağıtıyor bu virüsü, acilen seyahat yasağı gerekiyor” diye. Ama maalesef bu uyarıları dinlemeyen kişiler yüzünden vaka sayıları düşmeyecek gibi görünüyor.

 

Bu hafta itibariyle mekanlar açılmaya ve % kapasiteyle müşteri almaya başlarlarsa belki biz de sipariş verme keyfini yeniden yaşayabiliriz 😊 özlenen günler, özlenen lüksler..  Özlemeyen olduğuna, evde oturmaktan keyif alanlar olduğuna çok inanasım gelmiyor açıkçası. Umarım yaza kadar her şey çok daha güzel olur.

 

Bu arada aşılama da başladı..

5er 10ar sıra bizim yaşlara da gelsin diye bekliyoruz. Şimdilik 65yaşa kadar olanlar aşılanıyor.

Tabi bir de aşı krizi var ülkede. Çin aşısı mı yoksa Alman aşısı mı olmak lazım diye ortalık karıştı.

Avrupa seyahatleri başladığında, aşının sorun olmasından korkuyorum. Çin aşısı tanınmazsa diye ben de stres yapmaya başladım biraz. Aaaa neden stres yaptığımı da yazayım hemen. Çünkü ben dayanamayıp Pegasus’tan uçak bileti aldım. 😊 Gidebilir miyiz bilmiyorum ama yine de benim planım hazır. Şimdi nazara gelmeyelim detay verip ama şu kadarını paylaşabilirim sanki. 😊 Aralık ayı ve Almanya 😊 umarım o zamana kadar her şey düzelirse, Christmas market gezisi yapmak istiyorum. Gün gün programım hazır. Umarım o günler gelir ve instagramda sizi gün gün hikayelerim ile gezdirebilirim 😊 sonra da gelsin Almaya yazıları..

 

Neyse şimdilik benden bu kadar. Önümüzdeki aylarda yeni güncellemeler ile geri gelirim 😉

Önceki karantina yazılarımı okumak için bu satıra tıklayabilirsiniz.

Sağlıcakla kalın..

Ben bir biyoloğum aslında, kendi işini pek yapamayanlardan :) ve ne yaptıysa yeteri kadar memnun olamayanlardan... 30lu yaşların başında, aşık, kabına sığmayan, devamlı değişik birşeyler ile ilgilenmeyi seven biri. Gezmeyi, eğlenmeyi, fotoğraf çekmeyi, konuşmayı, dinlemeyi, izlemeyi, okumayı ve yazmayı da sevince; paylaşmanın da güzel olabileceğini düşünen biri oldum :) Gezdiğim gördüğüm, okuduğum öğrendiğim, severek izlediğim, yediğim içtiğim, duyup araştırdığım her türlü bilgiyi paylaşmaya karar verdim. Ben bloger olmak istedim, tabi becerebildiğim kadar; çok da bir iddiam yok yani, olduğu kadar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir