Corona Karantina Günlükleri,  KURTLU HİKAYELER

Corona Karantina Günlükleri – 11 (2 Ocak 2021)

Corona Karantina Günlükleri – 11 (2 Ocak 2021)

Merhaba Karantina insanlarıııııı 😊

Girdik mi 2021 yılına… 2020’nin laneti bitti mi dersiniz artık 😊

Bir önceki yazımda dediğim gibi, 20 Kasım itibariyle kış kısıtlamaları başlamıştı. Bundan tam 1 hafta sonra da hafta içi 21.00 ile 05.00 arası yasakları da geldi. Biz de yeniden karantina moduna girmiş olduk.

Zaten her şeye çok fazla dikkat ediyorken yeniden yasakların gelmesi bizi aşırı etkilemedi açıkçası. Ama yine de istediğimiz zaman dışarı çakamamak çok zor. Mekanlara gidip bir şeyler yiyip içemiyor olmak can sıkıcı olmaya devam ediyor.

Benim bu durumumu en iyi anlayan sanırım evde devamlı yemek yapmak zorunda kalan kişilerdir.  Ben de artık ne yapacağını şaşırmış kitledenim. 😊 Portakallı kerevizden, karnabahar mantısına kadar denemediğim tarz kalmadı..

Karantinada kitap okumaya (hediyem hariç, aşağıda detayı var) ve spor yapmaya bir türlü adapte olamadım. Bol bol dizi ve filmin içine düştüm desem yalan olmaz. Gün içinde yapılması gereken ev işleri ve kendi işlerim dışında boş bulduğum aralıkta bir şeyler izler oldum. Hatta yatağa yatınca bile elimde telefon oluyo.

Geçen gün hazırladığım İskandinav dizileri listesine bakmanızı tavsiye ederim, linkini hemen buraya bırakıyorum..  Listeye başladım bırakamıyorum, hiç pişman değilim hahahaa…

Ya bir de bir kaç aydır Masumlar Apartmanı ve Kırmızı Oda bağımlısı da oldum, eyvah eyvahh..

Ayrıca sitede Lifestyle kategorim de oldu. (maşallah diyip bir tık atarsınız artık ) 2021 Tatil günleri yazım da acaaaipp ilginizi çekebilir. Çünkü olur da bu karantina sona ererse Resmi tatiller ile Dini tatilleri harika birleştirme tüyoları ekledim 😊

Yılbaşı gecesini evde güzel bir masa kurarak geçirdik. Instagram gruplarımızda yaptığımız çekilişlerden gelen hediyelerimden biri olan (Sevgi ve Volkan’ın hediyesi) Gürcü şarabını yıl başı gecesi gümlettik. Bir de yukarıda bahsettiğim “Dünya turuna nasıl çıkılır” kitabını da @gezgingrup İlker arkadaşım yolladı ve bu sıra açıp baktığım tek kitap o oldu..

Bu ara gözüm uçak biletlerinde, zor duruyorum, hadi hayırlısı …

Bir de unutmadan eğer izlemediyseniz TekeTek Astrologlar programını da izleyin, azıcık içiniz kararsın hahaaa. Kasım ayında yeni bir karantinadan bahsediyorlardı, benden söylemesi..

Son olarak Aralık ayı bayağı bir telaş içinde bitti gitti. Ortada oluşmuş ne var derseniz ben bir şey bulamadım. 😊 neyse şimdilik bu kadar..

Kalın sağlıcakla..

Ben bir biyoloğum aslında, kendi işini pek yapamayanlardan :) ve ne yaptıysa yeteri kadar memnun olamayanlardan... 30lu yaşların başında, aşık, kabına sığmayan, devamlı değişik birşeyler ile ilgilenmeyi seven biri. Gezmeyi, eğlenmeyi, fotoğraf çekmeyi, konuşmayı, dinlemeyi, izlemeyi, okumayı ve yazmayı da sevince; paylaşmanın da güzel olabileceğini düşünen biri oldum :) Gezdiğim gördüğüm, okuduğum öğrendiğim, severek izlediğim, yediğim içtiğim, duyup araştırdığım her türlü bilgiyi paylaşmaya karar verdim. Ben bloger olmak istedim, tabi becerebildiğim kadar; çok da bir iddiam yok yani, olduğu kadar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir