Corona Karantina Günlükleri – 11 (2 Ocak 2021)

Merhaba Karantina Günlerinde Yeni Yıl 😊

Girdik mi 2021 yılına… 2020’nin laneti bitti mi dersiniz artık 😊

Bir önceki yazımda dediğim gibi, 20 Kasım itibariyle kış kısıtlamaları başlamıştı. Bundan tam 1 hafta sonra da hafta içi 21.00 ile 05.00 arası yasakları da geldi. Biz de yeniden karantina moduna girmiş olduk.

Zaten her şeye çok fazla dikkat ediyorken yeniden yasakların gelmesi bizi aşırı etkilemedi. Ama yine de istediğimiz zaman dışarı çakamamak çok zor. Mekanlara gidip bir şeyler yiyip içemiyor olmak can sıkıcı olmaya devam ediyor.

Benim bu durumumu en iyi anlayan sanırım evde devamlı yemek yapmak zorunda kalan kişilerdir.  Ben de artık ne yapacağını şaşırmış kitledenim. 😊 Portakallı kerevizden, karnabahar mantısına kadar denemediğim tarz kalmadı..

Karantinada kitap okumaya (hediyem hariç, aşağıda detayı var) ve spor yapmaya bir türlü adapte olamadım. Bol bol dizi ve filmin içine düştüm desem yalan olmaz. Gün içinde yapılması gereken ev işleri ve kendi işlerim dışında boş bulduğum aralıkta bir şeyler izler oldum. Hatta yatağa yatınca bile elimde telefon oluyo.

İskandinav Dizileri

Geçen gün hazırladığım İskandinav dizileri listesine bakmanızı tavsiye ederim, linkini hemen buraya bırakıyorum..  Listeye başladım bırakamıyorum, hiç pişman değilim hahahaa…

Ya bir de bir kaç aydır Masumlar Apartmanı ve Kırmızı Oda bağımlısı da oldum, eyvah eyvahh..

Ayrıca sitede bir Seyahat İpuçları kategorim de oldu. (maşallah diyip bir tık atarsınız artık ) 2021 Tatil günleri yazım da acaaaipp ilginizi çekebilir. Çünkü olur da bu karantina sona ererse Resmi tatiller ile Dini tatilleri harika birleştirme tüyoları ekledim 😊

Yılbaşı gecesini evde güzel bir masa kurarak geçirdik. Instagram gruplarımızda yaptığımız çekilişlerden gelen hediyelerimden biri olan (Sevgi ve Volkan’ın hediyesi) Gürcü şarabını yıl başı gecesi gümlettik. Bir de yukarıda bahsettiğim “Dünya turuna nasıl çıkılır” kitabını da @gezgingrup İlker arkadaşım yolladı ve bu sıra açıp baktığım tek kitap o oldu..

Bu ara gözüm uçak biletlerinde, zor duruyorum, hadi hayırlısı …

Bir de unutmadan eğer izlemediyseniz TekeTek Astrologlar programını da izleyin, azıcık içiniz kararsın hahaaa. Kasım ayında yeni bir karantinadan bahsediyorlardı, benden söylemesi..

Son olarak Aralık ayı bayağı bir telaş içinde bitti gitti. Ortada oluşmuş ne var derseniz ben bir şey bulamadım. 😊 Neyse şimdilik bu kadar..

Kalın sağlıcakla..