Merhaba karantina insanlarııııı 😊 Hadi başlayalım bakalım karantina günlerinde Mart gevşemesi nasılmış…

Bu hafta alınan karar ile karantina modundan biraz çıkıyoruz sanki. Bu yüzden, bu yazıya “Karantina Mart Gevşemesi” demek en uygunu oldu sanki. Ama bu gevşeme ne kadar uygun olur bilinmez..

İllerimizden risk haritası yaptılar ve renklere ayırdılar. Bu risklere göre de mekanları açmaya başlıyorlar 😊 Mutlu haberi verdikten sonra gelelim son 2 aydır neler olup bitmiş ona bakmaya..

 

Bu sene İstanbul’a 2 kez gerçekten kar yağdı. Son yıllarda hiç olmadığı kadar kar gördük diyebilirim. Bu kışın soğuğu da bayağı yıktı geçti sanki. Bazı geceler hava ısısı -11 falan oldu. Belki pandemi durumunda olmasaydık ben bile bir kayak merkezinde falan olup bu kışın tadını çıkarmak isteyebilirdim. Belki de istemezdim, bilmiyorum. Sıcacık evde oturup, camdan yağan karı izlemeyi daha çok seviyorum galiba 😊

İstanbul'da karantina
İstanbul’da karantina

Hepimiz bol bol evde oturduk. Yani aslında olması gereken de buydu çünkü bu virüsün bitmesi için hareketin azaltılmasından başka çare yoktu. Hani Tv’de Mehmet Ceyhan hep diyor ya “virüsün eli ayağı mı var gezsin; gezenler dağıtıyor bu virüsü, acilen seyahat yasağı gerekiyor” diye. Ama maalesef bu uyarıları dinlemeyen kişiler yüzünden vaka sayıları düşmeyecek gibi görünüyor.

 

Bu hafta itibariyle mekanlar açılmaya ve % kapasiteyle müşteri almaya başlarlarsa belki biz de sipariş verme keyfini yeniden yaşayabiliriz 😊 özlenen günler, özlenen lüksler..  Özlemeyen olduğuna, evde oturmaktan keyif alanlar olduğuna çok inanasım gelmiyor açıkçası. Umarım yaza kadar her şey çok daha güzel olur.

 

Bu arada aşılama da başladı..

5er 10ar sıra bizim yaşlara da gelsin diye bekliyoruz. Şimdilik 65 yaş üstü kişiler aşılanmaya başladı.

Ülkemizde maalesef bir de aşı krizimiz var. Çin aşısı mı yoksa Alman aşısı mı olmak lazım diye ortalık karıştı.

Avrupa seyahatleri başladığında, aşının sorun olmasından korkuyorum. Çin aşısı tanınmazsa diye ben de stres yapmaya başladım biraz. Aaaa neden stres yaptığımı da yazayım hemen. Ben dayanamadım ve Pegasus’tan uçak bileti aldım. 😊 Gidebilir miyiz bilmiyorum. Ama benim planım hazır. Detay verip nazara gelmeyelim şimdi. Ama şu kadarını paylaşabilirim sanki. 😊 Aralık ayı ve Avrupa’da bir yerler 😊 umarım o zamana kadar her şey düzelirse, Christmass market gezisi yapmak istiyorum. Gün gün programım hazır. Umarım o günler gelir ve instagramda sizi gün gün hikayelerim ile gezdirebilirim 😊 sonra da gelsin Almaya yazıları..

 

Neyse şimdilik benden bu kadar. Önümüzdeki aylarda yeni güncellemeler ile geri gelirim 😉

Önceki karantina yazılarımı okumak için bu satıra tıklayabilirsiniz.

Instagram profilim için de buraya tık tıkk

Sağlıcakla kalın..