Corona Günlerinde Bayram Tatili – (08 Ağustos 2021)

Geldi sonunda bir corona günlerinde bayram tatili daha!

Pandemi başladığından beri geçirdiğimiz 4. corona bayram tatili oldu. Geçen sene Ramazan Bayramı’nı evde ve yine Kurban Bayramı’nı tatilde geçirmiştik. Bu sene de aynı öyle oldu. Kurban Bayramı’nın yazın ortasına gelmesi avantajını kullanıyoruz aslında. Geçen sene yazlığa gitmiştik. Çok uzaklaşmak istememiştik. Ama bu sene biraz düştük yollara.

17 Temmuz Cumartesi’nin ilk saatinde yola çıktık. Sabah Balıkesir Akçay’a varmıştık. Bu tatili uzun uzun yazacağım ama burada mini bir özet vereyim:

17-18’inde Balıkesir Güre-Çamlıbel Köyü,

19’un Balıkesir Hasan Boğuldu-Edremit Altınoluk,

20’sinde Çanakkale Kadırga Koyu-Adatepe Köyü-Zeus Altarı,

21’inde İzmir’e yola çıktık; Sarımsaklı-Şeytan sofrası

22’sinde Efes-Şirince

23-24 İzmir şehir gezisi

25’inde Ayvalık’ta mola vererek Güre’ye döndük ve gece İstanbul’a yola çıktık..

Bu tatili detaylarıyla ve fotolarıyla instagram profilim KURTLUYUZBİZ den görebilirsiniz ve tabi ki her biri ayrı bir yazı olarak da siteye eklenecek 😉

 

Biraz bahsedelim nasıl bir tatil yaptığımızdan;

Olabildiğince insanlardan uzak, sessiz sakin koylarda gezmeye çalıştık. 9 gün boyunca Hasan Boğuldu yani Kaz Dağları Milli Parkı ve tatil sonundaki cumartesi akşamı gittiğimiz düğün dışında kalabalık ortama girmedik diyebilirim. Ama her türlü kendimizi korumak için önlemlerimizi sıkı sıkı aldık. (Çünkü hala aşımızı olmadık. Aşıyı bayramdan sonra olmaya karar verdik.)

Bayramda tatile çıkmaktan normalde hiç hoşlanmayız çünkü gereksiz bir kalabalık ve faiş fiyatlar hiç bizim tarzımız değildir. Aslında bu bayram da sadece yazlığa gidecektik ama son dakika kararı ile çıktık yola.

İnsanların özellikle çok dikkatsiz olduklarını belirtmem gerekiyor. Mesela Şeytan Sofrası’nda gün batımı izlemeye karar vermiştik ama çekim yapmaya çalışan insanlar tepemize tepemize geldikleri için hiç rahat edemedik ve hemen oradan uzaklaştık.  Hasan Boğuldu Şelalesi zaten tam bir faciaydı. Her yerde suya girmeyin uyarıları olmasına rağmen. İnsanlar her yerde mangal yakmışlardı.

 

Türkiye yanıyor 🙁

Mangal yakmaktan bahsetmişken, maalesef çok üzücü bir haber vermem gerekiyor. Günlerdir ülkemiz yanıyor. Manavgat, Bodrum, Marmaris, İzmir, Uşak, Denizli…. Ormanlarımız durdurulamaz bir şekilde yanıyor ve tabi ki içimiz de yanıyo. Çok zor bir yaz geçiriyoruz. Türkiye tarihinin en büyük yangınını görüyoruz maalesef. Ülkece ne tadımız kaldı ne tuzumuz. Kadın cinayetlerinden hayvan şiddetine, orman yangınından depreme..  Zaten bitmek bilmeyen bir pandemi ile uğraşırken  bir de bu tarz afetler de bizi iyice yıkmaya başladı. Ülkemiz son zamanlarda çok mutsuz ve çok umutsuz.

Bu arada yangın sadece bize de özel değil. Yunanistan, Makedonya, Amerika.. yanan yanana 🙁

Yurt dışından yardım için yangın söndürme uçakları gelmeye başladı. Umarım daha fazla yer yanmadan biter.

 

Şimdilik benden bu kadar.

Önümüzdeki ay için sizlere güzel güzel haberler verebileceğim bir yazı yazmak istiyorum. Umarım güzel olaylar yaşayabiliriz.

Tüm karantina yazıları için tık tık tıkkk