Montenegro (Karadağ) Budva Mekanları -Yeme İçme Rehberi

Budva Mekanları listesini 2016 tatilimizdeki deneyimlerimiz ile hazırladım. O günden sonra devredilen ya da ismi değişen mekanlar kesin olmuştur. (güncelleme 2022: pandemi sonrası gidenlerden duyduğum kadarıyla bir çok mekan hala duruyor hatta daha çok Türk mekanı açılmış.)

Gittiğimiz her mekanı beğendik. Gittiğimiz yerler arasında kötü diyebileceğim hiç bir yer olmadı. Ya biz çok şanslıydık ya da mekanlar gerçekten çok başarılı. Şimdi size sırayla ve özellikleri ile birlikte listeyi sunuyorum. Umarım sizler de bizim kadar memnun kalırsınız.

Porto Restaurant (Harika etleri, balıkları ve ev yapımı şarapları var. Seç beğen al, hatta bence birden fazla kez gidip farklı lezzetlerini denemelisiniz.)
Beer&Bike Club (Hamburgerleri ve canlı müziği efsane – isminden anlaşılacağı gibi bir motorcu mekanı.)
Caffe Restaurant Mozard (Kale içinde bir mekan; kahveleri harikaa)
El Munda (Kale dışı meydanda bulunan bir kokteyl bar. Akşamları açık hava konserleri düzenleniyor.)
Dvoriste (Kale içinde, bahçesi çok güzel ve makarna yanında ev yapımı rose şarapları var. Sanırım Türk restoranı olmuş)
Jadran Kod Krsta Restaurant (Hava güzelse kumsala atıyorlar masaları ve deniz kenarında küçük bir teknede klasik müzik yapan bir grup oluyor. Levrek ve ev yapımı şarabı denenmeli. Efsane bir mekan)
Konoba Stari Grad – Fish Restoran (Canlı müziği yöresel ve çok güzel. Deniz ürünleri tabağını kaçırmayın)

 

Fiyatları;

Fiyat olarak yorum yapmak çok doğru olmaz. Çünkü para birimi olarak euro kullanıyorlar. Aslında birim fiyatı olarak bakarsanız pahalı değiller ama bizim para birimimiz euro karşısında değer kaybettikçe pahalı oluyorlar.

Biz 2016 yılında gittiğimizde bir hesap yapmıştık. 6 gün kendi ülkemizde tatil yapsak ne kadar harcardık diye. Bir de 9 gün Karadağ‘da ne kadar harcadık diye. İnanın o zamanın euro kuru ile bile çok daha uyguna bir balayı yapmıştık. Hem de gerçekten harika bir ülkeyi de görmüş olduk. Biz hiç pişman olmadık. Hatta benim gözüm hala oralarda. İlk fırsatta yeniden gitmek için an kolluyorum 🙂

Denemediklerimizi yanlış yönlendirmemek için yazmadım.

Diğer Karadağ yazılarım da buralarda 😉

 

Afiyet olsun ve iyi eğlenceler 😉