Macaristan - Budapeşte,  Yurt Dışı

Budapeşte Ferenc Liszt Uluslararası Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Budapeşte’de Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım için bir kaç seçenek bulunuyor;

  1. 100E hattı (shuttle bus); otobüsler direk Budapeşte şehir merkezine gidiyorlar. (biz bu hattı tercih ettik.) hemen havaalanı kapısından çıkınca sol tarafta durakları göreceksiniz. Durakta biletmatiklerden biletinizi alabilirsiniz. Fiyatı gidiş dönüş kişi başı 900ft di.
  2. 200E hattı (şehiriçi otobüsü); normal otobüs biletlerinin de geçerli olduğu bir hat. (iner inmez günlük yada haftalık biletlerden alıp kullanmaya başlayabiliyorsunuz. İlk kullanım ile başlıyor süresi.) Fakat şehir merkezine gitmek için son durakta inince Metro hattına geçip 3 durak daha gitmeniz gerekiyor. (biz bu nedenle tercih etmedik.)
  3. Airport Shuttle; Havaalanından otelinizin en yakın yerine kadar götürüyor. 7 kişilik minibüsler fakat tam hatırlamasam da fiyatları baya yüksekti.
  4. Taksi-Limuzin gibi seçenekler de var tabi.

Biz İstanbul’dan direk havayolu ile gittiğimiz için 100E hattını kullandık fakat ben 2. kez Budapeşte’ye gittiğimde Prag’dan geçtiğim için Flixbus ile 5,5 saatlik bir otobüs yolculuğu ile gitmiştim, onu da kesinlikle tavsiye ederim. Sabah 5te yola çıkıp, 10.30 gibi oraya varmıştık.

Budapeşte konaklama önerisi için burayı tıklayabilirsiniz 😉

Sağlıcakla kalın..

 

Ben bir biyoloğum aslında, kendi işini pek yapamayanlardan :) ve ne yaptıysa yeteri kadar memnun olamayanlardan... 30lu yaşların başında, aşık, kabına sığmayan, devamlı değişik birşeyler ile ilgilenmeyi seven biri. Gezmeyi, eğlenmeyi, fotoğraf çekmeyi, konuşmayı, dinlemeyi, izlemeyi, okumayı ve yazmayı da sevince; paylaşmanın da güzel olabileceğini düşünen biri oldum :) Gezdiğim gördüğüm, okuduğum öğrendiğim, severek izlediğim, yediğim içtiğim, duyup araştırdığım her türlü bilgiyi paylaşmaya karar verdim. Ben bloger olmak istedim, tabi becerebildiğim kadar; çok da bir iddiam yok yani, olduğu kadar...

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir