Amasya ilinin Taşova ilçesinde yer alan Boraboy Gölü Tabiat Parkı’nda günübirlik piknikler yapabilir, yürüyüş parkurunda doğaya karışabilir, bisiklete binebilir, kamp yapabilir ve harika ağaç evlerinde konaklayabilirsiniz.

Ayrıca park girişindeki restoranında yemek yerken bir yandan da gölün ve dağların keyfini çıkarabilirsiniz.

Biz gittiğimizde kış ayı olduğu için harika bir kar manzarası vardı ama eminim ki diğer mevsimlerin de keyfi bir başka olur.

Amasya Boraboy Gölü Tabiat Parkı
Amasya Boraboy Gölü Tabiat Parkı

Amasya Boraboy Gölü Tabiat Parkı
Amasya Boraboy Gölü Tabiat Parkı

Endemik bitkileri, hayvan türleri, kuş sesleri arasında harika bir yer olduğunun garantisini bizzat verebilirim.

Boraboy Gölü Tabiat Parkı Ulaşımı;

Amasya il merkezine 62 km uzaklıkta olan bu doğa harikası parka giden yollar asfalt  ve yeni yollardır. Taşova ilçe merkezine uzaklığı ise 22 km’dir. Amasya Merzifon Havaalanı’ndan da 90 km uzaklıktaki parka çok rahat ulaşabilirsiniz. (Biz Samsun Ladik gezimiz ile birleştirmiştik.)

Ana giriş
Ana giriş

Boraboy Gölü Tabiat Parkı Konaklama;

Çadır kurabilir ya da 2 farklı tarzdaki bungalow evlerde konaklayabilirsiniz. Ben sizler için bir kaç fotoğraf çektim. Her iki tarz evlere de bayıldım. Çok rahat edebileceğiniz, tertemiz ve sıcacık bir ortamı var. Evlerin yanlarında bulunan barbekülerde yemeğinizi yapıp harika bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

Boraboy
Boraboy

 

 

Boraboy Gölü Tabiat Parkı Yeme içme;

İster park içindeki restorantı kullanın ister barbekü yapın isterseniz de piknik yapın…

Tüm seçenekler ayrı ayrı keyifli ..

Konaklama
Konaklama

Ben kışın gördüm ama açıkçası bu yaz yeniden gitme fikrim var çünkü oranın keyfini güzel bir mangal, hamak ve doğa sesleri eşliğinde yeniden çıkarmak istiyorum.

 

Yaz kış her mevsim güzel ülkemizin en güzel yerlerinden biri Amasya Boraboy Gölü Tabiat Parkı daha fazla bilgi için buradaki linkten kendi internet sitelerine gidebilir ya da kurtluyuzbiz i tıklayarak benim profilimde sabitlediğim hikayelerimden de o gün eklediğim görüntüleri izleyebilirsiniz..

 

Umarım bir gün gider bizleri anarsınız orada 😉

Şimdiden keyifli tatiller dilerim.

Sevgilerimle…