Bodrum için mini yeme içme ve konaklama rehberi yaptımmm

Merhabaaa, yaz geldiğine göre bir Bodrum Mekan rehberi lazım olur diye düşündüm. Çünkü ülkemizin en güzel ve en çok tercih edilen beldelerinden biri de burası.

Geçen kış , kimsecikler yokken 3 kız Bodrum kaçamağı yapmıştık. Kış dediysem de havayı kar kış düşünmeyin. Aralık ayında bile harika bir havası oluyor oraların. Her mevsim yaşanacak yerlerden biri. Eğer ileride bir gün, sahil kasabasında yaşama fikrim olursa sanırım ilk seçeneklerimden biri Bodrum olurdu.

Neyse ben artık önerileri vermeye başlıyorum.

Konaklama önerisi;

Konaklamayı sahil kenarındaki Artemis Otel de yaptık. Odaları, Bodrum Kalesi manzaralı balkonları, sahili, kahvaltısı ile bizden tam not aldı. Sahilde çakıl taşları üzerinde yaptığımız o kahvaltının keyfini unutmam mümkün değil. Hem de kış zamanında.

Gelelim mekanlar listesine;

  1. Churchill Bistro : İster iç ister dış mekanda oturabilir, zengin menüsü ile Bodrum Kalesi’ne karşı yemek yiyebilirsiniz. Suşileri, et yemekleri, makarnaları, şarapları, peynir tabakları… Say say bitmez. Yediğim her şey mi güzel olur, evet oldu. Bodrum’daki favori mekanlarımdan biri burası oldu kesinlikle!
  2. Sugar and Salt : Burası da bence pizzası ile meşhur bir mekan olmalı ve tabi ki ev yapımı şarapları Otantik tarz sevenler için vazgeçilmez bir mekan.
  3. Koyver Bodrum : Sokak arası meyhane tarzını sevenleri de buraya alalım. Daha sakin olmasını isterseniz de arka bahçesine geçebilirsiniz. Kapı önünde yer olmadığı için biz arka bahçeye oturduk.
  4. Karpuz Bodrum : Sıra geldi akşam eğlencesine: Doyasıya dans etmek, özel kokteyllerinden tatmak ve eğlenmek istiyorsanız adresiniz kesinlikle burası olmalı. sabahın nasıl olduğunu anlamayabilirsiniz, benden söylemesi.
  5. Kule Rock City : Eğer siz de benim gibi rock müzik olmadan da olmaz diyorsanız, gideceğiniz yer kesinlikle burası olmalı 😉
  6. Kuytu Bahçe: Bodrum merkeze 15-20dk uzaklıkta, meyve ağaçları arasında hem keyif yapmak hem de kahvaltı etmek isteyenlere gelsin bu önerim de 😉 Temiz havada yenilen pişinin, mücverin, böreklerin kalorisi sayılmazmış (sayamadım😊) O masaya karşı kayıtsız kalamazsınız. Ben bütün günümü orada geçirebilirdim, zor ayırdılar hahaha..

 

2-3 günlük mini bir tatil için bu mekanları kaydetmeyi unutmayın 😉

Sevgilerimle..