2022 Dini ve Resmi Tatiller Listesi

 

2022 Dini ve Resmi tatiller listemiz maalesef geçen sene kadar bol tatilli değil 🙁

Bir çok tatil hafta sonuna denk geldiği için yıllık izinlerimize yüklenmek zorunda kalabiliriz.

31 Aralık yılbaşının cuma akşamına gelmesi ile başlayan talihsizlik yıl sonu devam ediyor. Cumartesi günleri mesai yapanlar belki bir kaç izin günü koparmış oluyorlar.

Haydi başlayalım bakalım bu yıl nasıl geçecekmiş…

 

2022 Ocak Şubat ve Mart

Yılın ilk 3 ayında hiç bir resmi tatilimiz mevcut olmadığı gibi dini bayramlar da henüz kışa denk gelmiyor. Bunun için daha çok yıllar var. !ocak resmi tatili cumartesiye denk geldiği için de, Cumartesi mesaisi olanlar faydalanabilecekler sadece.

14 Şubat için plan yapmak isteyen çiftler de hafta sonuna denk gelsin isteyebilirler fakat o da Pazartesiye denk geliyor. Belki 2 gün izin alıp (14-15 Şubat Pazartesi ve Salı) 12-15 Şubat 4 günlük bir tatil planlayabilirsiniz.

 

2022 Nisan

Bu sene 23 Nisan Cumartesi gününe denk geliyor. Eğer pandemi dolayısıyla okullarda her hangi bir kapanma olmazsa, tatil beklemekten çok, çocukların ve öğretmenlerin ekstra olarak cumartesi günleri okulda mesai yapmaları söz konusu olacak gibi duruyor.

Özel sektörde Cumartesi günü çalışanlar bu günden yırtmışa benziyorlar 😉

 

2022 Mayıs

Mayıs ayı hem 1 Mayıs hem de 19 Mayıs olmak üzere hem 2 resmi tatil hem de Ramazan Bayramını içeriyor olmasına rağmen çok verimli olduğu söylenemez.

1 Mayıs Pazar gününe denk geliyor ve o gün aynı zamanda Ramazan Bayramının afere günü oluyor. 2-4 Mayıs da bayram (Pazartesi- Salı- Çarşamba). Perşembe ve Cuma günlerini izin alarak 9 günlük tatil yapabilirsiniz. Eminim ki devlet 9 günlük idari izin verecektir. Ama bunların planını yaparken şunu da unutmayalım; Son 2 yıldır pandemi nedeniyle Ramazan Bayramlarını evde geçiriyoruz 🙁

19 Mayıs Perşembe gününe denk geliyor. Sadece Cuma gününü (cumartesi çalışanlar için 2 gün) izin alarak 4 günlük mini bir tatil rotası yapmak mümkün görünüyor 😉

 

2022 Haziran ve Temmuz

Haziran ayında maalesef ne resmi ne de dini bir bayram mevcut.

Temmuz ayında hem Kurban Bayramı hem de 15 Temmuz resmi tatili var.

8 Temmuz Cuma günü Kurban Bayramının arefe günü. 9-10-11-12 Temmuz (Ctesi Pzr Ptesi Salı) günleri bayram. Aynı haftanın cuma günü de 15 Temmuz. Yani bu haftayı 10 günlük tatil olarak değerlendirebiliriz. Sanırım bu yılın doğru düzgün tek tatil haftası bu hafta oluyor. Şimdiden erken rezervasyonlar yapılırsa güzel bir tatil bizleri bekliyor.

 

2022 Ağustos ve Eylül

30 Ağustos Salı gününe denk geldiği için Pazartesi izin alıp 4 günlük bir tatil planlamak mümkün. Hiç yoktan buna sevinebileceğimiz mini tatillerden biri olacak gibi görünüyor.

Eylül ayını maalesef boş geçiyoruz. Eğer 30 Ağustos Salı günün haftasını komple kapatırsak, okullar açılmadan evvel son güzel bir tatil haftası neden olmasın 😉

 

 

2022 Ekim Kasım ve Aralık

Yine şanssız bir tatil daha var; 28 Ekim Cuma yarım gün 29 Ekim de cumartesi günü. Belki o haftayı komple kapatırsınız. Ekim ayında Güney illeri ve özellikle Kıbrıs için harika bir zaman.

Kasım ve Aralık aylarını maalesef boş geçiyoruz. 31 Aralık yılbaşı gecesi de cumartesi gününe denk geliyor.

 

Eğer bu sene ile pandemiden tamamen kurtulursak, 2023 için umutlarım çok fazla.

Sağlık olsun da, yıllık izinler ile de tatil yapılır. Zaten çok zor geçen 2 yılın ardından biraz daha rahat nefes alabileceğimiz bir yıl olsun yeter. Maddi olarak da 2021de zor bir dönemden geçtik. Umarım 2022de biraz daha döviz düşüşleri yaşarsak, tatillerimizi de ona göre yurtdışına planlayabiliriz.

Meğer eskiden her yılbaşında yaptığım planlar ne kadar rahat ve öngörülebilirmiş, şimdi o günlerin kıymetini daha iyi anlıyorum.

Herkese güzel yıllar dilerim.

Sevgilerimle…